Choď na obsah Choď na menu
 


Lisovňa

V jednej z najmodernejších automobilových lisovní v Európe sa budú lisovať oceľové a hliníkové diely. Investícia vo výške 90 miliónov eur priniesla 100 nových vysokokvalifikovaných pracovných miest. „Inovácie a najmodernejšie technológie – to je typické pre značku Volkswagen na celom svete. Nová lisovňa v Bratislave je jednou z najmodernejších svojho druhu a zároveň prejavom vysokej dôvery v tím a produkty Volkswagen Slovakia,“ uviedol Hubert Waltl, člen predstavenstva značky Volkswagen pre výrobu a logistiku. Lisovňa bratislavského závodu patrí svojimi inovatívnymi technológiami k najmodernejším nielen v koncerne Volkswagen, ale aj v automobilovom priemysle.

otvorenie-vw-lisovne.jpg

„Už po 24 mesiacoch stavebných prác uvádzame lisovňu do prevádzky. Ide o jedinečný výkon nášho tímu,“ uviedol Albrecht Reimold, predseda predstavenstva VW SK. „Vybudovanie lisovne prinieslo na Slovensko know-how a najinovatívnejšie technológie v oblasti lisovania dielov pre automobily. Ide zároveň o prvý lis v krajine, ktorý bude lisovať oceľové aj hliníkové plechy. Znamená to zároveň: Viac auta z Bratislavy,“ dodal.

„Nová lisovňa bude vyrábať produkty špičkovej kvality, ktoré budú smerovať na najnáročnejšie trhy. Volkswagen Slovakia tak kontinuálne potvrdzuje pozíciu jedného z najväčších exportérov na Slovensku,“ povedal minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

otvorenie-vw-lisovne-2.jpg

Tichý, moderný a výkonný lis

So silou lisu 91 000 kN, bude bratislavský závod disponovať najväčším lisom koncernu Volkswagen. Ten zároveň využíva najmodernejšie technológie ako napríklad servomotory. Tie zabezpečujú výrazne tichší chod a eliminujúce vibrácie. Tiež vylisované diely budú z linky odoberané automaticky robotmi. Zabezpečí to nielen stabilne vysokú kvalitu, ale zároveň odľahčí pracovníkov. Okrem toho si tento lis nevyžaduje používanie ochrany sluchu.